جستجو

پروفیل ساختمانی: انواع، کاربرد و جدول قیمت پروفیل ساختمانی

دراین مقاله به بررسی انواع پروفیل‌ ساختمانی از نظر کاربرد، جنس، شکل ظاهری و نحوه ساخت شرح  می‌‌‌‌دهیم. و همچنین به بررسی و با مقایسه‌ی قیمت لحظه‌‌ای انواع پروفیل‌های ساختمانی، خواهیم پرداخت. تا کاربران بتوانند، با مقایسه‌ی تمام فاکتور‌ها، بهترین پروفیل ساختمانی متناسب با نیاز خود را انتخاب و تهیه نمایند. و تجربه‌ی خرید موفقی از سایت امروزآهن داشته باشند.

قیمت پروفیل ساختمانی امروز

پروفیل‌های ساختمانی با توجه به جنس، ابعاد و ضخامتی که دارد با قیمت‌های مختلفی در بازار به فروش می‌رسند.به دلیل نوسانات ارزی، در طول روز؛ قیمت پروفیل های ساختمانی و سایر محصولات فولادی، با تغییراتی همراه است. با مراجعه و استعلام از سایت امروز اهن، شما می‌توانید نرخ لحظه ای، قیمت‌ها را رصد کنید. و با مقایسه‌ی مراجع مختلف، ارزانترین پروفیل ساختمانی با بهترین کیفیت را برای سازه ‌های خود تهیه فرمایید.

کاربرد پروفیل ساختمانی

پروفیل‌های متنوعی در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. که هر کدام ازآنها در بخش ‌های متفاوتی کاربرد دارند. در جدول زیر به تفضیل به بررسی انواع کاربرد پروفیل ‌های ساختمانی پرداخته ایم. در صورت وجود هر گونه ابهامی در خصوص کاربرد پروفیل‌های ساختمانی با کارشناسان فنی امروزآهن، برای اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

نوع پروفیل کاربرد پروفیل
پروفیل فرانسوی نرده‌ ساختمان‌ها
پروفیل نبشی اتصالات ساختمان مانند: اتصال ستون به زمین
پروفیل لنگه دری چهارچوب درب‌ها
پروفیل ناودانی ساخت پل‌ها و خرپا
پروفیل سپری ساخت در و پنجره
پروفیل Z افزایش استحکام ساختمان‌ها در برابر وزن زیاد
پروفیل آبرو(ناودانی) استفاده در سقف ساختمان و شیروانیی‌ها

 

انواع پروفیل ساختمانی از نظر نوع ساخت

پروفیل‌های ساختمانی از نظر نوع ساخت به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

دریافت قیمت قوطی پروفیل ساختمانی از امروزآهن
خرید و قیمت پروفیل ساختمانی از امروزآهن مرجع اصلی فروش لوله و پروفیل

1.      پروفیل‌های ساختمانی خم شده

  • پروفیل‌های ورقی: این پروفیل‌ها از ورق‌های فولادی خم شده به شکل‌های مختلف ساخته می‌شوند و معمولاً در ساخت سازه‌های فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • پروفیل‌های لوله‌ای: این نوع پروفیل‌ها از لوله‌های فولادی به شکل مستطیلی یا مربع ساخته می‌شوند و در سازه‌های فلزی و فولادی استفاده می‌شوند.

2.      پروفیل‌های ساختمانی کششی

  • پروفیل‌های C-Studs: این پروفیل‌ها معمولاً از ورق‌های نسبتاً نازک فولادی خم شده به شکل C ساخته می‌شوند و در ساختمان‌های فولادی برای سیستم‌های کششی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • پروفیل‌های U-Studs: این پروفیل‌ها نیز از ورق‌های فولادی ساخته می‌شوند و شکل U دارند. غالباً در سازه‌های فلزی و پوشش‌های دیواره‌ها به کار می‌روند.

انواع پروفیل ساختمانی از نظر نوع جنس پروفیل

پروفیل‌های ساختمانی از نظر جنس اصولاً از دو نوع متداول فولاد و آلومینیوم ساخته می‌شوند. در زیر به این دو نوع اصلی اشاره می‌شود.

پروفیل‌های ساختمانی فولادی

  • فولاد کربنی: این نوع پروفیل‌ها از فولاد کربنی تولید می‌شوند که معمولاً دارای مقاومت بالا در برابر بار و فشار و سازگاری خوب با محیط‌های مختلف هستند. آنها معمولاً با پوشش‌هایی مثل رنگ‌آمیزی یا روکش‌های ضدزنگ محافظت می‌شوند.
  • فولاد ضد زنگ: این نوع پروفیل‌ها از فولاد ضد زنگ تولید شده که دارای مقاومت بالا در برابر زنگ‌زدگی و تأثیرات محیطی هستند. این پروفیل‌ها به طور گسترده در محیط‌های خاص مانند صنایع شیمیایی یا طراحی داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پروفیل‌های ساختمانی آلومینیومی

  • آلومینیوم خالص Pure Aluminum)): این پروفیل‌ها از آلومینیوم خالص تولید می‌شوند. آنها سبک‌تر از فولاد بوده و معمولاً برای ساختارهایی که نیاز به وزن کمتر دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. آلومینیوم خالص نیز مقاومت خوبی در برابر زنگ‌زدگی دارد.
  • آلیاژهای آلومینیوم Aluminum Alloys)): این نوع پروفیل‌ها از آلیاژهای مختلف آلومینیوم تولید می‌شوند. آنها دارای ویژگی‌های مکانیکی متنوعی هستند و بر اساس نیازهای خاص، مثل مقاومت بالا در برابر فشار یا مقاومت در برابر حرارت، انتخاب می‌شوند.

 پروفیل ساختمانی چیست؟

پروفیل ساختمانی به قطعات فلزی با شکل و ابعاد مشخصی گفته می‌شود که در ساختمان‌ها به عنوان اجزای سازه‌ای استفاده خواهند شد. این پروفیل‌ها اغلب از فلزاتی مانند فولاد تولید می‌شوند که به دلیل ویژگی‌های مکانیکی قوی و مقاومت به بارها و فشارها کاربرد مختلفی در ساختمان‌سازی دارند.

خرید و قیمت پروفیل ساختمانی از امروزآهن
به صرفه‌ترین قیمت پروفیل ساختمانی در امروزآهن مرجع تخصصی فروش لوله و پروفیل

پروفیل ساختمانی معمولا با ضخامت 2 تا 4 میلی‌متر تولید می‌شود که اغلب بر اساس روش ساخت یا سطح مقطع تقسیم‌بندی مشخصی خواهد داشت. این پروفیل‌ها در ساخت درب و پنجره بسیار کاربردی هستند.

مزایای اقتصادی خرید پروفیل‌های ساختمانی از امروز آهن

امروزآهن، بهترین مرجع خرید انواع پروفیل ساختمانی شامل پروفیل فرانسوی، پروفیل تسمه ‌ای، پروفیل نبشی، پروفیل لنگه دری، پروفیل سپری، پروفیل Z و پروفیل آبرواست.مزیت اقتصادی خرید از امروز آهن، استعلام قیمت لحظه ای و مقایسه قیمت روز تمامی کارخانه‌جات پروفیل‌های ساختمانی در یک روز و یک ساعت می‌باشد. تا به مشتریان کمک می‌کند که ارزان ترین و با کیفیت ترین پروفیل ساختمانی را تهیه نمایند. امروز آهن با ارسال انواع پروفیل ساختمانی به سراسر کشور، از طریق پست هوایی، پیشتاز و سایر روش ‌های ارسال دیگرمشکل حمل نقل کالا را برطرف می‌سازد. در صورت هر گونه ابهام در خصوص نحوه خرید، ارسال، قیمت و….. با کارشناسان امروز آهن تماس حاصل فرمایید.

Rate this post

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *