جستجو

ابعاد پروفیل آلومینیوم (+سایزبندی استاندارد ابعاد قوطی آلومینیومی برای ساخت درب و پنجره)

توجه به ابعاد پروفیل آلومینیوم به عنوان ابزاری موثر در تعیین شکل، ساختار و عملکرد نهایی محصول از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. زیرا عرض، ارتفاع، ضخامت و طول قوطی آلومینیوم امکان ایجاد تنوع در محصولات را فراهم می‌کند.

بهره‌گیری گسترده از آلومینیوم در صنایع مختلف مخصوصا ساخت درب و پنجره، اهمیت ابعاد پروفیل آلومینیوم را به عنوان یکی از عوامل کلیدی در طراحی و ساخت اشیاء نمایان می‌سازد. از همین‌رو دقت در انتخاب ابعاد قوطی آلومینیوم بسیار مهم است. از طرفی ابعاد پروفیل آلومینیوم می‌تواند با بهبود عملکرد محصول، مقاومت، وزن و ظاهر آن را ارتقاء بخشد. به همین دلیل مهندسان و تولیدکنندگان تلاش می‌کنند تا با در نظر گرفتن ابعاد مناسب قوطی آلومینیومی، محصولی با کیفیت بالا و دارای قابلیت ارتقاء تولید کنند. در این مقاله همراه ما باشید تا ابعاد استاندارد پروفیل آلومینیوم برای ساخت درب و پنجره را مورد بررسی قرار دهیم.

کاربرد ابعاد پروفیل آلومینیوم

ابعاد پروفیل قوطی آلمینیومی، ارتباط مستقیمی با نوع کاربردشان دارد. پروفیل ‌هایی آلمینیومی که ابعاد کوچکتری دارند، در صنایع الکترونیکی کاربرد دارد. و قوطی‌هایی با مقطع پروفیل آلومینیوم بزرگتر، در صنعت خوردروسازی، درب و پنجره سازی و…مورد استفاده قرار می‌گیرند. در جدول زیر به تفکیک کاربرد انواع ابعاد پروفیل قوطی آلومینیوم پرداخته شده است.

ابعاد پروفیل آلمینیوم کاربرد
20 تا 15 میلی متر دستگیره درب و صنایع الکترونیکی
20 تا 25 میلی متر درب و پنجره سازی، نرده و حفاظ پله‌ها
25 تا 30 میلی متر صنعت خودروسازی
30 میلی متر صنعت رباتیک و اسکلت سازه‌ها

از جدول بالا نتیجه می‌گیریم که، بر اساس سایز پروفیل آلومینیوم؛ کاربرد آنها تغییر می‌کند. و صرفا جنس پروفیل‌ها معیار دقیقی برای دسته بندی انواع پروفیل‌ها نمی‌باشد.

ابعاد پروفیل قوطی آلومینیوم استاندارد موجود در بازار چقدر است؟

ابعاد قوطی آلومینیوم استاندارد ممکن است با توجه به منطقه، کشور و استانداردهای محلی متفاوت باشد. در بازار انواع مختلفی از پروفیل‌های آلومینیومی با ابعاد متفاوت وجود دارد که هر یک کاربرد خاصی دارند.

محاسبه ابعاد پروفیل قوطی آلومینیوم
جدول ابعاد قوطی آلومینیوم

از نظر کارشناسان فنی امروز آهن مهمترین نکته در تعیین ابعاد پروفیل‌های آلومینیومی توجه به ضخامت آن است که معمولا با ضخامت 0.1 تا 3 سانتی‌متر تولید خواهند شد. این نوع قوطی‌های آلومینیومی برای عرضه در بازار اغلب به طول 3، 4 و 6 متر با آلیاژ 6 و 7 هزار تولید می‌شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ابعاد قوطی آلومینیومی استاندارد موجود در منطقه خود، می‌توانید به کارگاه‌های تولید کننده پروفیل آلومینیومی مراجعه کنید.

جدول زیر نشان‌دهنده ابعاد پروفیل آلومینیوم استاندارد موجود در بازار است:

قوطی 15 میل ضخامت 75.2 میلی‌متر
قوطی 16 میل ضخامت 5.1 و 2 و 4 و 5 میلی‌متر
قوطی 19 میل ضخامت 2.1 و 5.1 میلی‌متر
قوطی 20 میل ضخامت 1.8 و 3 و 4 میلی‌متر
قوطی 21 میل ضخامت 5.4 میلی‌متر
قوطی 22 میل ضخامت 2.1 و 5.1 و 5.2 و 5 میلی‌متر
قوطی 24 میل ضخامت 75.3 و 5 میلی‌متر
قوطی 25 میل ضخامت 5.1 و 25.3 و 25.8 میلی‌متر
قوطی 26 میل ضخامت 2 میلی‌متر
قوطی 28 میل ضخامت 8.2 و 7.4 میلی‌متر
قوطی 30 میل ضخامت 3 و 75.3 و 4 و 10 میلی‌متر

ابعاد قوطی آلومینیوم مناسب ساخت درب

ابعاد قوطی آلومینیوم برای ساخت درب ممکن است بر اساس نوع درب، طراحی، کاربرد و استانداردهای محلی متفاوت باشد. معمولا در طراحی درب‌های آلومینیومی عواملی مانند عرض، ارتفاع، ضخامت، وزن و سازگاری با سیستم باز و بسته شدن آن در نظر گرفته می‌شوند.

ابعاد قوطی پروفیل آلومینیوم در بازار آهن آلات
ابعاد قوطی آلومینیوم امروزآهن

ابعاد پروفیل آلومینیومی متداول و مناسب ساخت درب می‌تواند شامل 80، 90، 100 و 120 سانتی‌متر با ارتفاع 200، 210 و 220 سانتی‌متر باشد. ضخامت قوطی آلومینیوم متناسب با نوع درب،  نیاز به عایق‌بندی صوتی و حرارتی متفاوت است. اما معمولا در محدوده 40 تا 60 میلی‌متر قرار می‌گیرد.

ابعاد قوطی آلومینیوم مناسب ساخت پنجره

ابعاد پروفیل آلومینیوم برای ساخت پنجره به ویژگی‌ها و نیازهای پروژه شما بستگی دارد. پنجره‌های آلومینیومی معمولا با ابعاد مختلفی در بازار موجود هستند که متناسب با استانداردها و ترجیحات خود می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. برخی از ابعاد قوطی آلومینیوم این نوع پنجره‌ها شامل عرض 60، 80، 100 و 120 با ارتفاع 100، 120، 150 و 180 سانتی‌متر است. از طرفی ضخامت قوطی‌های آلومینیومی بر اساس معماری ساختمان، نوع پنجره (دوجداره، تک جداره و…)، نیازهای عایق‌بندی صوتی و حرارتی انتخاب می‌شود.

بهترین روش تهیه قوطی مناسب ساخت درب و پنجره با ابعاد استاندارد

پروفیل آلومینیومی نسبت به سایر پروفیل‌ها به دلیل وزن سبک، انعطاف‌پذیری بالا، مقاوم بودن در برابر خوردگی و قابلیت تبادل دمایی بسیار محبوب است. این ویژگی‌ها باعث شده تا قوطی آلومینیومی در صنایع، خصوصا ساخت درب و پنجره کاربرد فراوانی داشته باشد. نکته مهم در انتخاب ابعاد پروفیل آلومینیومی مشورت با متخصصان ساختمانی یا تولید کنندگان درب و پنجره آلومینیومی است.

آن‌ها کمک می‌کنند تا ابعاد قوطی آلومینیوم مناسب ساخت درب و پنجره با توجه به نیازها و شرایط پروژه انتخاب شود. برای این منظور شما می‌توانید با متخصصین امروزآهن در ارتباط باشید. امروزآهن امکان تهیه قوطی مناسب ساخت درب و پنجره با ابعاد استاندارد را برای شما فراهم کرده است.

Rate this post

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *