جستجو

وزن قوطی ۳۰ در ۶۰؛ جدول و فرمول محاسبه وزن پروفیل 30*60

وزن قوطی ۳۰ در ۶۰  مهم ترین فاکتور در تعیین قیمت  این پروفیل  است. از پروفیل‌ 30 در 60 در صنعت خودروسازی و ساختمان به وفور استفاده می‌شود. قوطی 30*60  از پرفروش‌ترین نمونه‌های پروفیل‌ها، است. در بازار آهن آلات ایران،پروفیل‌ها،  قوطی هم نامیده می‌شود، قوطی پروفیل، از حیاتی‌ترین اجزا در ساخت و ساز و صنایع مختلف هستند.

در هنگام خرید پروفیل 30×60 یکی از مشکلاتی که اغلب مشتریان با آن مواجه هستند، کم یا زیاد بودن وزن پروفیل از مقدار استاندارد آن است. شرکت‌های تولیدکننده پروفیل فلزی به طور مستقیم روی کیفیت و وزن نهایی محصول تاثیرگذار هستند.

برای اینکه در هنگام انتخاب و خرید قوطی ۳۰ در ۶۰ از نظر قیمتی ضرر نکنید، باید وزن دقیق و استاندارد این پروفیل‌ها را بدانید. در این مقاله فرمول محاسبه وزن پروفیل 30در60 و جدول وزنی این محصول قرار داده شده است تا با دیدی بازتر خرید خود را انجام دهید.

فرمول محاسبه وزن پروفیل 30*60

برای محاسبه وزن قوطی 30*60 می‌توانید از فرمول زیر استفاده کنید:

1000/(ضخامت*طول*عرض*7.86) = وزن قوطی 30×60

برای درک بهتر این فرمول باید بدانید که متغیرهای طول، عرض و ضخامت قوطی ۳۰ در ۶۰ با واحد میلی‌متر در نظر گرفته می‌شوند. در هنگام خرید پروفیل حتما این متغیرها روی کاتالوگ محصول ذکر شده است.

وزن قوطی ۶۰×۳۰ را در جدول وزنی این محصول مشاهده کنید
لیست وزن قوطی پروفیل 30 در 60 در امروزآهن

ا.نکته ی قابل توجه که خریداران قوطی 30 در 60 باید در نظر بگیرند این است که در هنگام خرید باید وزن درج شده در فاکتور را با فرمول بالا مقایسه کنند و در صورتی که اختلاف وزن فاحشی وجود داشته باشد، از خرید صرفه نظر نمایند. کارشناسان فنی امروز آهن، در خطوط تولید کارخانه‌ها، با کولیس ضخامت،طول و عرض دقیقا اندازه گیری می‌نمایند تا هیچ اختلاف وزنی بین فاکتور و وزن به دست آمده از طریق فرمول نباشد.

جدول وزن قوطی 30 در 60

محاسبه فرمول وزن پروفیل 30*60 ممکن است برای همه امکان‌پذیر نباشد اما با مراجعه به جدول وزنی این پروفیل می‌توانید وزن استاندارد هر متر از این پروفیل را متوجه شوید. در جدول زیر وزن این پروفیل قرار داده شده است.

ضخامت اندازه قوطی وزن هر متر
1.5 30*60 2.12
2 30*60 2.81
2.5 30*60 3.47
3 30*60 4.25
3.5 30*60 4.78

در صورتی که پروفیل شما از جنس آلومینیوم یا فولاد باشد، این عدد چگالی متفاوت است. از سوی دیگر، در صورتی که پس از قرار دادن مشخصات پروفیل در این فرمول و محاسبه نهایی، به عددی کمتر از حد استاندارد پروفیل رسیدید، باید به کیفیت محصول شک کنید.

لیست وزن و قیمت پروفیل 30 در 60 در امروزآهن
استعلام و دریافت قیمت قوطی پروفیل 30 در 60 در بازرگانی امروزآهن

احتمالا شرکت تولید کننده پروفیل در جنس یا مواد تشکیل دهنده پروفیل ناخالصی قرار داده که وزن نهایی پروفیل خیلی کمتر یا بیشتر از میزان تعیین شده است. برای اینکه با وزن قوطی ۳۰در۶۰ استاندارد با ضخامت‌های مختلف آشنا شوید باید جدول وزنی آن که در بخش بعد قرار داده شده را ببینید. برای مشاهده انواع پروفیل در وزن‌ها و برندهای مختلف به این صفحه وارد شوید.

کاربرد انواع پروفیل 30 در60

وزن قوطی۳۰×۶۰ ضخامت‌های مختلفی دارد که هر کدام از آنها درصنایع خاصی کاربرد دارند در ادامه به تفضیل در مورد کاربرد هر ضخامت، در صنایع خاص خود صحبت خواهیم کرد.

کاربرد قوطی 30 در 60 با ضخامت 1.5 و 2 (m.m)

قطر1.5 و 2 (m.m) نازک ترین، ضخامت در پروفیل های 30 در 60 هستند که درصنایع مختلفی مانند:حمل و نقل، تولید برق و مبلمان کاربرد دارند. و در محصولاتی مانند تیرهای چراغ های راهنمایی و رانندگی، براکت های پله های خودرو، قاب توربین های بادی، قاب پنل‌های خورشیدی، قاب دستگاه‌های CNC و… استفاده می‌شوند.

کاربرد پروفیل 30 در 60 با ضخامت 2.5 میلی‌متر

این قطراز پروفیل‌های 30 در 60 ازپرکابردترین انواع پروفیل‌ها هستند.که در صنایع طراحی داخلی، خوروسازی، تجهیزات پزشکی و … کاربرد دارد. و در وسایلی مانند: در، پنجره، جالباسی، میز، صندلی، سرویس نهارخوری و… استفاده می‌شوند.

کاربرد پروفیل 30 در 60 با ضخامت 3 و 3.5میلی‌متر

این ضخامت از پروفیل‌های 30 در 60 بیشترین کاربرد را در صنعت راه و ساختمان دارند. و در وسایلی همچون حصار،نرده، در،پنجره و… مورد استفاده قرار می گیرد.

پروفیل 30 در 60 را از کجا تهیه کنیم؟

خرید قوطی ۳۰ در ۶۰ از یک فروشگاه معتبر که محصولی بدون ناخالصی و با کیفیت بالا عرضه کرده کار دشواری‌ست. به همین دلیل ما خرید پروفیل 30*60 از فروشگاه آنلاین امروزآهن را پیشنهاد می‌کنیم. کارشناسان این سایت به صورت آنلاین در مورد خرید پروفیل‌های مختلف به شما مشورت می‌دهند و می‌توانید سوالات خود را قبل از خرید با مشاوران این سایت در میان بگذارید.

علاوه بر مشاهده وزن پروفیل 30*60، می‌توانید محصولاتی مانند لوله‌ و پروفیل فلزی با اندازه و جنس‌های مختلف را در سایت امروزآهن مشاهده کرده و پس از مقایسه قیمت و مشخصات آن‌ها، به صورت آنلاین، خریداری کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *