جستجو

محاسبه وزن قوطی 2 * 2 شش متری سبک

 محاسبه وزن قوطی 2 * 2 شش متری سبک برای افرادی که قصد استفاده ازقوطی 2*2 در ساختمان‌سازی دارند، امری استراتژیک و مهم است. با محاسبه وزن پروفیل ۲ ۲ افراد می‌توانند بهترین مدل را برای ساخت نرده، درب، پنجره و سایر بخش‌های ساختمان انتخاب کنند. وزن هر شاخه قوطی ۲×۲ تاثیر مستقیمی بر قیمت تمام شده ی هر بنا و سازه ای دارد.

در این مقاله همه آنچه درباره محاسبه وزن پروفیل 2*2 شش متری باید بدانید را مورد بررسی قرار می‌دهیم و فرمول محاسبه آهن قوطی 2*2 شش متری سبک را بیان می‌کنیم. ضمناً جهت مشاهده وزن سایر سایزهای قوطی، می‌توانید به صحفه وزن پروفیل مراجعه کنید.

 

وزن یک شاخه قوطی ۲×۲

جدول وزن قوطی 2 * 2 شش متری

برای این که راحت‌تر بتوانید وزن قوطی ۲ ۲ را متوجه شوید می‌توانید از جدول زیر هم استفاده کنید. در جدول زیر وزن قوطی ۲۰ ۲۰ با ضخامت‌های 1، 1.25، 1.5 و 2 میلی‌متر نشان داده شده است. 

ضخامت (mm) اندازه قوطی (mm) وزن (kg)
1 20 * 20 0.62
1.25 20 * 20 0.75
1.5 20 * 20 0.91
2 20 * 20 1.18

از بررسی جدول بالا، در می‌یابیم که وزن قوطی ۲در۲، در بازه‌ی 0.62 تا 1.18 متغییر است. با توجه به کارخانه‌ی تولید کننده‌ی قوطی دو در دو، وزن پروفیل ۲×۲ احتمالا اختلاف وزنی قابل اغماضی؛ با جدول بالا دارد. برای جلوگیری از افزایش اختلاف وزن پروفیل ۲×۲ با حالت استاندارد؛ کارشناسان فنی امروز آهن، با استفاده ازکولیس دیجیتال اینسایز و گیج المپوس ضخامت دقیق، قوطی قوطی ۲ در ۲را اندازه گیری می‌‍کنند. تا مشتریان سایت امروز آهن، تجربه خرید مقرون به صرفه‌ای را تجربه کنند.

فرمول محاسبه وزن قوطی 2 * 2 شش متری سبک و سنگین

قوطی یا پروفیل 2*2 به دلیل شکل ظاهری و ضخامت‌های محدودی که دارد، در دسته پروفیل‌های سبک قرار می‌گیرد. به همین دلیل از این نوع پروفیل با نام قوطی 2 * 2 شش متری سبک نام برده می‌شود. 

باید توجه داشته باشید که برای دانستن وزن پروفیل ۲۰ در ۲۰ علل مختلفی مانند شرکت سازنده، نوع ورق به کار رفته و ضخامت ورق تاثیر بسیار زیادی دارد. اما یک استاندارد ثابت برای تولید قوطی  2 * 2  شش متری تعیین شده که اکثر شرکت‌ها سعی می‌کنند از این استاندارد پیروی کنند تا وزن قوطی 2 * 2 شش متری یک عدد ثابت باشد. 

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای دانستن وزن قوطی 2 * 2 شش متری این است که کاتالوگ قوطی را مطالعه کنید. اما برای محاسبه وزن قوطی پروفیل 20 * 20 می‌توانید از فرمولی که در زیر نوشته شده استفاده کنید: 

1000/(ضخامت*طول*عرض*7.86) = وزن پروفیل سبک 20 * 20

مراقب خرید از کلاهبرداران با وزن پروفیل سبک 20 * 20 به جای پروفیل سنگین باشید!

یکی از مشکلاتی که افراد در حین خرید پروفیل 2 * 2 دارند این است که برخی از فروشندگان، پروفیل سبک را با قیمت پروفیل سنگین به آنها می‌فروشند. با محاسبه دقیق وزن قوطی 2 * 2 شش متری به راحتی می‌توانید این مشکل را حل کنید. از سوی دیگر برای خرید قوطی 2 * 2 از فروشگاه آنلاین امروزآهن با خیال راحت می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین پروفیل را برای کار خود خریداری کنید. 

 

Rate this post

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *